Listopad 2007

Katie a Evanna na zlatém kompase

29. listopadu 2007 v 18:29 | childofapple |  NOVINKY
Herečky Katie Leung a Evanna Lynch se předvčerem večer objevili na premiéře filmu , který máte možnost poznat,Zlatý Kompas.Herečky pozustají na červeném koberci v divadle Odeon v Londýně.Fotky si můžete prohlídnout tu. Je možné se objeví více fotek.

Dva nové klipy k FŘ!

29. listopadu 2007 v 18:10 | childofapple |  *Videa & trailery*
Klip s "Komnatou nejvyšší potřeby": IGN.com má nový klip ze zákulisí HP! Ten se také objevil online z dvoudiskové speciální edice DVD filmu Harry Potter a Fénixův Řád. Uvidíte v něm, jak komnata vznikala a jak se v ní točilo, video také obsahuje nový rozhovor s herci Mattem Lewisem (Neville Longbottom) a Danem Radcliffem (Harry Potter), a s režisérem Davidem Yatesem, produkčním designerem Stuartem Craigem a režisérem fotografování, Slawomirem Idziakem. Mrkněte se na něj sem.

Další klip je o Vysokoškolském famfrpálu: Vassar vs. Middlebury:
Famfrpál je hra v Harry Potter knihách, která vyžaduje létání na košťatech a létající kouzelné míče. Studenti ze soukromé školy v Northeast (vysoké školy Vassar a Middlebury) hrají svou vlastní verzi této hry...zatím bez létání. (více info a video je zde...)
potterweb.cz

Dvoje narozeniny! Všechno nej!!!

29. listopadu 2007 v 18:05 | childofapple |  NOVINKY
V úterý, 28.listopadu, oslavil své 46. narozeniny Alfonso Cuaron!
Pro připomenutí - narodil se 28. listopadu 1961 v Mexico City, v Mexiku, a je režisérem filmu Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Je také nejznámějí díky režírování dvou dalších filmů s mladými herci, Y Tu Mamá También v roce 2001 a A Little Princess v roce 1995.
A další narozeniny včera oslavil Bill Weasley! Na svých oficiálních stránkách to uvedla J.K.
potterweb.cz

Nová fotka Emmy z Ballet Shoes

29. listopadu 2007 v 17:59 | childofapple |  *Emma Watson*
Oficiální webovka Emmy Watson byla totiž aktualizována! Můžete si tam přečíst detailní přehled (obsah) jejího blížícího se BBC dramatu Ballet Shoes. Emma hraje jednu ze tří sirotků, dívek, které jsou adoptované výstředním badatelem (hraje ho Richard Griffiths, kterého známe jako strýce Vernona Dursleyho v HP filmech), a jeho neteří.
Film v Anglii v TV poběží už o Vánocích.
potterweb.cz

Harry Potter v češtině až příští rok!

29. listopadu 2007 v 17:55 | childofapple |  *Novinky k HP6*
Stalo se, čeho jsme se obaváli. Závěrečný díl ságy HP s názvem Harry Potter a relikvie smrti vyjde 31. ledna. Oficiálně to oznámilo nakladetelství Albatros. Jak asi všichni víte, tento díl přeložil Pavel Medek, který přeložil již 3, 5, 6 díl Harryho Pottera.
Kniha se bude prodávat přesně minutu po půlnoci. Je vytištěna na ekologicky certifikovaném papíře. Nakladatelství Albatros na tom spolupracovalo přímo s organizací Greenpeace. Kniha bude obsahovat 632 stran. Cena byla stanovena na 549 Kč (cena je vyšší díky zvýšenému DPH). Lze očekávat, že cena bude nižší ve velkých obchodních řetězcích, jako tomu bylo jiné roky.
Albatros datum vydání vysvětluje dlouhým jednáním o licenční smlouvu s autorčinou londýnskou agenturou. Překlad a redakce knihy byly sice hotovy do konce října, licenční smlouvu zúčastněné strany však podepsaly až 5. listopadu. Poslední díl knižní řady tak bude jistě nejkrásnější odměnou za pololetní školní vysvědčení," uvedl generální ředitel Albatrosu Michal Krejčí.
Už dřív se objevily spekulace, že prosincové vydání by poškodilo vánoční trh s knihami. Všichni by si pořídili Pottera a jiné knížky by zůstaly ležet. S tímto tvrzením se dá souhlásit tak na půl. Mnoho lidí by chtělo svým dětem koupit knihu k Vánocům, ale tímto krokem nebudou moci a nebudou o ni mít potom zájem.
poterweb.cz
PS- no, já jsem ho teda k těm vánocům chtěla...

Fénixův řád právě v prodeji na DVD!

29. listopadu 2007 v 17:51 | childofapple |  *Jiné novinky k HP5*
Tak už je to konečně tady. Čtyři měsíce od uvedení HP a fénixova řádu do českých kin u nás včera pátý díl vyšel i na DVD. Balení obsahuje dva disky, jeden s filmem ve widescreen verzi a druhý s bonusy. Doporučená cena tohoto DVD je 499 Kč, avšak v těchto dnech ho můžete zakoupit v supermarketech Tesco za 399 Kč. Tak si nezapomeňte jeden kousek pořídit domů, popř. napsat Ježíškovi, aby to zařídil. ;-)
potterweb.cz

HP7 pod stromečkem?

29. listopadu 2007 v 17:49 | Mája |  *Novinky k HP7*
Poslední díl Harryho Pottera pod stromkem ano či ne? Tato otázka motá hlavu nejen nadšeným čtenářům, kteří mají v odpovědi jasno, ale především nakladatelství Albatros, které stále ještě nepotvrdilo termín zahájení prodeje. Podle pana Fekara z knihkupectví Kanzelsberger by zahájení prodeje v adventu poškodilo prodej všech ostatních titulů dětských knížek, podle paní Soukupové z nakladatelství Fragment je to hloupost.

Přestože názor, že by zahájení prodeje Pottera mělo negativní vliv na prodejnost ostatních titulů, se zdá logický a odůvodnění, musíme si položit otázku, zda rozhodnutí nechat prodej na leden 2008 by nemělo vliv na prodejnost samotného Pottera. Fanoušci, kteří si knihu koupí tak jako tak, si nemusejí koupit jiné knihy (což je účel, za kterým nakladatelství jdou), zatímco rodiče, kteří by svým dětem knihu koupili pod stromek, ji nekoupí vůbec, pokud přijde až po Vánocích. A přestože tvrzení, že "Pottera si koupí každý kdykoliv" zní pro ucho fanouška náramně, realita se může velmi lišit.

Otázkou však zůstává, zda se Relikvie smrti dají považovat za dětskou knihu. Přestože většina lidí / nečtenářů řadí ságu Harryho Potera stále mezi dětské knihy, většina těch, kteří již knihu četli, bude souhlasit, že Relikvie do dětských rukou v žádném případě nepatří.

Naproti tomu starší čtenáři, kteří by knihu s oblibou pod stromkem našli, jistě nezůstanou pouze u jednoho titulu, ale sáhnou po mnohých knihách, přestože ceny knih závratně stoupají a zdá se nanejvýš pravděpodobné, že cena poslední knihy bude patřit mezi nejvyšší v celé historii prodeje knih z této ságy.

Manažerka propagace nakladatelství Fragment Daniela Soukupová je taktéž názoru, že prodejnost ostatních titulů nebude ovlivněna uvedením Pottera do prodeje, je však otázkou, zda hlasy nakladatelů vyslyší hybatel toho všeho - Albratros. Můžeme jen doufat, že nám všem dají pod stromeček jeden velký dárek, Harryho Pottera a Relikvie smrti.

Článek ze serveru Novinky.cz na toto téma si můžete přečíst zde.
potterweb.cz

Lourdes v šestce neuvidíme

27. listopadu 2007 v 21:22 | childofapple |  *Novinky k HP6*
Před pár dny se objevila informace, že si v Princi možná zahraje Madonnina dcera Lourdes. WarnerBros však tuto informaci označili za fámu a důrazně podotkli, že si Lourdes v HP6 nezahraje. Bulvarní informace britského deníku The Sun, se tedy nakonec nepotvrdily.
mamlasek.blog.cz

22.Bleskowka

27. listopadu 2007 v 19:35 | Mia |  *Bleskowky*
Beru první 3 lidi! Tak rychle! Otázky jsou v článku...A beru jen zprávné odpovědi!!!

Hm, hm.....nový design!

27. listopadu 2007 v 19:19 | childofapple |  *Oblečky blogu*
Hojec!
Mno tak mi furt jede internet pomalu, ale i tak se mi podařilo tady dát ten nový design. Není moc hezkej, ani propracovanej, ale je tu, tak to tu s ním vydržte než příjde ten zimní!!! Dám ho tady co nejdřív. Tenhle je podzimní, sice už zrovna moc podzim není, ale co. Tak zatím pápá a hlasujte prosím v anketě!!! čauky! x)
vaše childofapple...x)

OMG..............x(

25. listopadu 2007 v 15:10 | Maky |  *Moje řeči aneb zase otravuju*
Hojec lidi, chtěla jsem opět změnit desing, ale bohužel mi zase blbne compl, nejede internet, nezobrazují se mi fotky, obrázky prostě nic. Ani nevím, co jsem dala jako záhlaví, takže se na to juknu zítra, zatím to tu nějak přežijte, ju? Zatím papapa
ps- z důvodu výše uvedeném ↑(blbnutí netu)↑ tady dneska ani nepřibydou new články...x(
Mějte se hezky a užijte si zbytek Neděle! x)


New fotky Bonnie

24. listopadu 2007 v 21:42 | Mia |  *Bonnie Wright*
Bonnie_Drawing.jpg Rossie_Bonnie_Arun.jpg i493_n5121781441895932645.jpg i494_n5121781441896086022.jpg i495_n5121781441896178187.jpg i496_n5121781441896188449.jpg i497_n5121781441894261871.jpg

New fota Evanny

24. listopadu 2007 v 21:40 | Maky |  *Evanna Lynch*
Kliknutím na fotky vám najedou v původním článku.
6o0eo84.jpg 816ua89.jpg 86skar9.jpg 71bx0y9.jpg 6jwy7ht.jpg

Bonnie na Halloween párty

24. listopadu 2007 v 21:37 | Mia |  *Bonnie Wright*
Toto jsou dvě fotky Bonnie Wright (Ginny Weasley) z Halloween párty:
Kliknutím zvětšíte.
newbonniemaybehalloween1.jpg
i336_n75147053216153812019.jpg


Funny foto Ruperta x)

24. listopadu 2007 v 21:25 | Maky |  *Rupert Grint*

Nová fotka HP6

24. listopadu 2007 v 21:20 | Maky |  *Fotky k HP6*


Potter by vánoční trh obohatil

24. listopadu 2007 v 13:31 | Maky |  *Novinky k HP7*
Vydání románu Harry Potter a relikvie smrti v českém překladu ještě do Vánoc by neznamenalo kolaps prodeje, jak se někteří obávají. Od 5. prosince by dominoval, od 20. prosince by byl třešinkou na dortu. Vyplynulo to z ankety Práva s knihkupci a nakladateli. Albatros zvažuje prosincový i lednový termín.
22.11. 2007 14:19
"Kdesi jsem si přečetl, že knihkupci jsou ti zlí, kteří si to nepřejí. Není to tak úplně správný výklad. Jenom na základě zkušeností víme, že by Potter byl jednoznačně trhákem a ostatní dětské knihy by přišly trochu zkrátka," řekl Zdeněk Fekar z firmy Kanzelsberger a.s.
Lednový termín má podle jeho slov jasnou výhodu: obchodníci utrží za dětské knihy i ve slabém povánočním období.
Knihy pro děti nabízí také nakladatelství Fragment a manažerka propagace Daniela Soukupová Právu sdělila, že by předvánoční prodej Pottera úspěch jejich produkce neovlivnil.
"V případě Pottera jsme si jisti, že zákazník, který jde pro jeho sedmý díl, nenechá bez povšimnutí ostatní tituly fantasy žánru, jako kompletní soubor Letopisů Narnie nebo Eragona s Eldestem, a koupí je už jen proto, že Pottera by shltnul již před Vánocemi a pod stromkem by kniha chyběla. Berme jako fakt, že kniha je stále krásným dárkem."