Kapitola 35 - pokračování

30. března 2007 v 21:58 | Markéta Vlková |  *Fanfiction-7.díl*
...pokračování

"Mám ještě pár triků v rukávu!!" odvětila Nicoll. Harry jí hrozně fandil, přál si, ať se stane cokoli, co by jí mohlo pomoci, on jí pomoci nemohl, vždy't mu to sama nakázala, má ji jenom vystřídat, pokud by se jí něco stalo.. Ne, na to raději nemyslet..
Záblesky světla hrozně rychle střídali své barvy, vypadalo to jako při ohňostroji. Něco Harryho strhlo na zem. Tyčila se nad ním vyschlá tvář Belatrix Lestrangeová, Harry na nic nečekal: "Experiarmus!!"
Belatrix se vyhla jeho paprsku a vyslala za ním vlastní, Harry byl připravený se bránit: "Protego!!"
Kouzlo se ztratilo někde ve vzduchu. Belatrix kroužila kolem Harryho jako by hledala místo, kam nejlépe zasáhnout. "Crucio!!"
Obrovská vlna energie projela jeho tělem. Bolest se rozlévala celým jeho tělem. Všechno se ztrácelo v mlze. Harry už nemohl nic, chtěl jenom tak ležet a poslouchat šum deště. Belatrix se za ním plížila jako duch: "Na tak, vstávej, mohla bych tě rozmáčknout jako hmyz, ale to by nebylo tak zábavné. První tě zmučím a nakonec tě zabiju, to je tak zábavné..."
Těchhle pár slov Harryho dokonale probudilo k činu, popadl hůlku, válející se opodál: "Rictus Empra!!"
Belatrix se nestačila vyhnout, ani blokovat kletbu, zasáhla ji a odhodila o kousek dál. Harry měl čas se postavit, teď proti sobě stáli jako rovnocenní partneři. Harry napřáhl hůlku: "AVADA KEDAVRA!!"
Myslel, že se mu to zase nepovedlo, ale omyl. Belatrix začala úpět. Z nosu jí tekl proud krve. Harry sice stoprocentně nevěděl jestli to způsobil on, ale nezbylo mu nic jiného než doufat.
Belatrix se zhroutila na zem, Harry zděšený účinkem kouzla ji sledoval. Nemohl jí dovolit vstát, bylo to pro něj moc kruté, ale jinak to nešlo: "Crucio!!!"
Belatrix se převrátila na záda jako brouk a jenom škubala nohama a rukama. Pak omdlela. Harry byl šťastný, právě porazil jednu z nejlepších Smrtijedek, pro jistotu ji zapečetil, kouzlem: "Pouta na tebe," vykřiknul, Belatrixiny končetiny ovinuly neviditelné provazy..
Harry se podíval na stále ještě bojující dvojici. Nicol zase dráždila kobru bosou nohou: "To je jako všechno??"
Voldemort na ni zamířil: "Avada Kedavra!!"
Ve stejný okamžik vyletěla z Nicolliny hůlky stejná kletba. Dva paprsky zeleného světla letěly proti sobě. Někde v polovině své dráhy se srazily. Obrovský výbuch uvolnil vlnu energie, která smetla všechno okolo. Stromy se ohýbali jako párátka. Jezero se rozbouřilo, vlny naráželi zběsile na břehy..
Po srážce zůstala jenom obrovská zelená koule. Vystřelil z ní paprsek. Další a další, všechno to byli paprsky zelené barvy, paprsky smrti. Voldemort se jim zdárně vyhýbal stejně jako Nicoll na druhé straně.
Voda zmáčela všechno kolem. Harry se začal propadat do bláta. Stejně jako Nicoll. Podjela jí nohy a ona se zřítila do bláta, paprsek z koule vystřelil těsně vedle její ruky. Harry si oddechl. Druhý těsně vedle hlavu, už ho viděl jak jí protíná hlavu. Třetí....... Nicol se mu už vyhla a chtěla se vyhnout jinému. Voldemort využil situace, že je k němu otočená zády. Namířil přesně mezi lopatky: "AVADA KEDAVRA!!!"
Zelené světlo ji udeřilo do zad. Odhodilo ji o několik metrů dál, přitom porušila několik smrtících paprsků, ktere prolétli jejím tělem. Harry uslyšel jenom vzdychnutí.. a vítězný ryk..
Harry si pospíšil za ní. Ležela tam, její tvář byla bílá. Byla ledová jako by na ni svou studenou rukou šáhla smrt..
ůNicoll, jak.. jak ti je??" zeptal se jí Harry, i když už předem znal odpověď.
"NO, asi jako někomu, kdo umírá!!" odvětila Nicoll. "Harry, už je pozdě, jako v každém kouzelnickém souboji, každý má svého sekundanta, teď musíš bojovat ty.."
"Ne, já to nezvládnu, vždyť proti němu nemám šanci!! Zabije mně ani nehlesnu, jsem nohem horší kouzelník než ty!!!" oponoval jí Harry, když nad ní klečel.
"Nejsi o nic horší než já, vždyť ty jsi Harry Potter, chlapec, který zůstal naživu!!! Porazil si ho už jednou a zvládneš to i podruhé..."
"Ne, to mně zachránila moje matka.. já jsme tomu nijak nepomohl.. Já, já pochop to, já proti němu nemám šanci! Chápeš to?? Nicoll?? Nicoll?? Proboha prober se, teď nesmíš spát... on je tam.. on tam je! Tohle mi nedělej, ne...."
Harry se ji snažil probudit. Pak přitisknul ucho k jejímu hrudníku, nezvedal se a ani srdce nebylo slyšet. I ona dnes položila život ve jménu nových lepších dní. Stejně jako kluk, kterého měla ráda padli pod rukou největšího černokněžníka všech dob.
Harry vstal od její mrtvoly s jediným přáním. Pomstít své dva přátele.. Nemohl pochopit jedno. Jak ji mohl Voldemort zabít, vždyť to byla jeho dcera, jeho vlastní dítě, jak na ni vůbec mohl vztáhnout ruku??
Je to přece jedno, zaplatí za to!! Harry už byl pevně rozhodnutý, buď zemře i on, nebo padne Voldemort……
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.