Kapitola 34 - pokračování

30. března 2007 v 22:05 | Markéta Vlková |  *Fanfiction-7.díl*
...pokračování

Jakmile dosedli na zem, všichni vyrazili na místo boje. Už byli skoro u nich. Stačilo jenom zavolat příslušnou kletbu, a možná by Voldemorta dostali, ale Harry zahlédl jak Malfoy se ještě schovává za kamenem: "Voldemort na něj vyslal další kletbu smrti, sice se netrefil. Ale nadzvedl Dracovo tělo do výšky a odhodil ho kamsi daleko. Harry se vyděšeně podíval na Nicoll. Její výkřik se ozýval jako ozvěna. Nic nedbala, že tam proti ní stojí nejhorší kouzelník všech dob.
Klekla k jeho omdlelému tělu. Snažila se ho přimět k životu. Za pár chvil se jí to podařilo. Draco otevřel oči a usmál se na ni: "Ahoj, zase jsem to zkazil..."
Přes závoj slz se na něj usmála: "Nic jsi nezkazil!"Všechno teprve začíná.."
Přes Malfoyovu tvář zkřivenou bolestí přelétl stín: "Hm, nevím jestli teď těšíš mně nebo sebe. Ale než odejdu bych ti chtěl něco říct. Tak jako tebe, jsem ještě nikdy nikoho nemiloval. A nikdy už nikoho takhle nebudu ať už budu v nebi v pekle..."
"Co, to říkáš, my to zvládneme." nedala se Nicoll, ale Harry, ostatní a možná i část její duše věděla, že je všechno ztraceno.
Malfoy se pokusil posadit. Nicoll se mu snažila pomoci zajela mu rukou do plavých vlasů a podepřela mu hlavu. Jakmile ruku vytáhla zjistila, že ji má celu od krve. A místo, kde Draco ležel, bylo celé promáčené krví, která se mohutným proudem řinula z jeho hlavy.
Nicoll se zase rozbrečela. Malfoy ji lehce pohladil po tváři: "Neplač, jednou to přece muselo přijít... já věděl, že mně zabije. Netušil jsem kdy, ani za jak dlouho, ale věděl jsem to. Ale přišlo to přece jenom nějak brzy. Nestihnul jsem ti říct tolik věcí.."
"Ale, to přece ještě můžeš zvládnout, nikde není napsáno, že ....."
"Prosím, přestaň.." skočil jí do řeči Draco. "Nestihnul jsem ti toho tolik říct, ale tohle je asi nejdůležitější mám tě rád. A ještě poslední slova než zemřu... my dva se zase setkáme, ať už to bude za pět minut nebo za padesát let, ale zase budeme spolu."
Hermiona už to nevydržela a rozplakala se taky. Ron ji hned začal těšit. Harry úplně zapomněl, že tam s nimi je i někdo jiný. Rychle se podíval na Voldemorta. Vyrazilo mu to dech. On si tam jenom klidně stál s tím svým krutým úsměvem. Úplně celý zářil vzrušením.
Harry k němu pocítil nový příliv hněvu. Chtěl na něj vyrazit, ale nemohl tam Nicol přece jenom tak nechat prostě nemohl. Teď se musel soustředit jenom na ni.
Malfoy a Nicoll se políbili. Polibek netrval ani vteřinu. Pak jí Draco sklouzl na rameno a odtud na zem. Jeho hlava se začala klinkat ze strany na stranu. Pak klesla také. Jeho dech se ztratil. Srdce přestalo být v pravidelném rytmu... Oči, které se Harrymu odjakživa zdály vodnaté a kruté se zavřely.
Nicol nemohla nic dělat, jenom s očima plnýma slz přihlížela, jak jí umírá v náručí. ZA pár chvil bylo po všem. Draco už nežil. On.. On byl mrtvý...
Pak jakoby se v ní něco hnulo, začala cloumat s jeho mrtvolou: "Ne, to nemůže být pravda. To přece není pravda. Neopouštěj mně.... Prosím tě nenechávej mně tady.... neeee"
Začala vzlykat do jeho hábitu. Tyhle vteřiny byli ty nejhorší v Harryho životě. Když se podíval na Hermionu, ta vzlykala ještě srdceryvněji do Ronova rukávu... Ron vypadal, že jako by to sním ani v nejmenším nepohlo, ale nikdo do něj neviděl. V tuhle chvíli si Hary začal svých kamarádů vážit víc, něž kdy jindy.
Nicoll ještě chvíli plakala, ale pak se postavila a hrdě si to namířila rovnou k Voldemortovi. Harry se jí až lekl a asi nebyl sám. Voldemort se na ni díval pohledem, který připomínal strach.
Její oči, jinak čokoládově hnědé, teď zářili šarlatovou. Vypadalo jako nějaký bájný démon, kterého si Harry občas prohlížel v Jinotaji, ale tohle bylo milionkrát horší.
Zastavila se až u Voldemorta a hlasem, který přetékal nenávistí, zasyčela: "Vy jste ho zabil, za tohle mi zaplatíte, ale ještě před tím než vás rozplácnu jako červa tak si něco poslechněte a ty Harry..." otočila se na něj "bys měl poslouchat také.... a vlastně i vy dva. Tohle, je to nejtajnější tajemství Pána zla, o kterém netušil ani samotný Brumbál.."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.