Kapitola 3

31. března 2007 v 20:51 | Markéta Vlková |  *Fanfiction-7.díl*
Kapitola třetí

Důležité rozhodnutí

Harry se probudil až kolem poledne. Na nočním stolku měl přichystané obložené chleby. Hladově se do jednoho zakousl a vzpomínal na včerejší báječnou oslavu. Zaslechl dupání po schodech a v zápětí se do pokoje vřítil Ron: "Harry, právě přišli dopisy z Bradavic!!!"
"Hmmm," suše odvětil Harry, nechápal, proč má Ron takovou radost, když si před prázdninami řekli, že se do Bradavic nevrátí. Musí přece hledat viteály, aby mohl zabít nejobávanějšího černokněžníka všech dob - Lorda Voldemorta.
"No, tak zvedej se a pojď se podívat," nenechal ho přemýšlet Ron. Harry se jen velmi neochotně zvedl a vyšel za Ronem na schodiště. Ron už byl v polovině, když si všimnul, že se Harry ještě nepohnul z místa.
"Co je s tebou člověče??" vyptával se
"Nic, jenom no, to je jedno pak ti to povím," odpověděl Harry a sešel schody. Vešel do kuchyně, kde na odkapávací desce seděla největší sova pálená jakou kdy Harry viděl. Na stole ležela obálka, která byla adresovaná jemu. Ron už tu svou trhal, ale stále se mu to nedařilo. Vedle něj seděla Hermiona, se zoufalým výrazem se dívala na obálku, kterou křečovitě svírala v ruce. Harry popadl tu svoji a jedním pohybem ji roztrhnul. Vypadly z ní jako vždycky dva pergameny, jeden s připomínkou, že školní rok začína 1.září a druhý byl seznam učebnic pro sedmý ročník. Na konci seznamu měl napsaný vzkaz od profesorky McGonagallové, ředitelky Bradavické školy:
Vážený pane Pottere,i nadále zůstáváte ve funkci kapitána nebelvírského družstva.S pozdravem Minerva McGonagallová.
Harryho tahle poznámka vůbec nerozveselila, naopak ho ještě více rozesmutnila, jedna z věcí, která mu bude po odchodu z Bradavic chybět bude famfrpál. Najednou za sebou uslyšel nadšený výskot.
"To snad není možné, panebože, to snad není pravda," nemohla uvěřit Hermiona.
"JE, Hermiono je," dmul se pýchou Ron
Konečně se k nim Harry otočil a uviděl jak se objímají. Když se konečně pustili, dožadoval se Harry vysvětlení.
"Já, teda Hermiona, vlastně my oba jsme primusové," kvičel Ron, Hermiona si za ním jen utírala slzy štěstí.
"Nevím, co vás na tom tak těší, vždyť jsme si přece slíbili, že se letos do Bradavic nevrátíme a, že se pokusíme najít zbývající viteály a pak společně zničíme Voldemorta!!!" zavrčel Harry a snažil se nevšímat si toho jak sebou Ron poplašeně škubnul.
Teď oněměli Rom i Hermiona: "Víš, Harry my jsme tak nějak mysleli, že se tam přece jen musíme vrátit, protože Brumbál ti přece říkal, že on se vždy snažil upnout k Bradavicím a tak jsme zkrátka mysleli, že se tam prostě vrátíme." pípla
"Já jsem vám přece neříkal, že se tam nesmíte vrátit, já taky nikoho nechci obtěžovat svými problémy, protože vy s Ronem si zřejmě myslíte, že já vás k něčemu potřebuji. Tak to jste na velkým omylu, JÁ VÁS VŮBEC NEPOTŘEBUJU!%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.