Evanna Lynch - Lenka Laskorádová

18. března 2007 v 17:21 | Markéta Vlková
Evanna Lynchová

Datum narození: 16. srpna 1991
Znamení: Lev
Místo narození: Termonfeckin (malé pobřežní městečko), Irsko
Škola: Cartown National School
Rodiče: Marguerite a Donal Lynch
Sourozenci: Emily, starší sestra a dva další sourozenci
Postava: Lenka "Střelenka" Láskorádová
Domácí mazlíčci: Kočka - Luna, nedávno měla koťata, jedno z nich se jmenuje Brumbál, druhé ( Křivonožka) bohužel pošlo
Výška: 5 stop, 152cm
Barva vlasů: hnědé
Barva očí: modré

Zajímavosti:
Evanna byla vybrána z 15 000 dívek!

- poté co získala roli Luny doprovázeli jí do školy 2 členové ochranky
- je obrovský fanouškem HP a vždycky snila o roli Luny
- se svými přáteli natočila nahraný part a poslali jej studiu Warner Bross - bez úspěchu
- když byla mladší napsala J. K. Rowlingové ohledně své malé naděje, že by byla vybrána pro roli Luny, neboť je z Termonfeckin... Reakce Jo: ,, Tvé přání není nereálné..mimochodem Termonfeckin je úžasné jméno:)" Později byla J.K. Rowling tou náhodou velice překvapena.
Ewana četla každý díl HP 6x - 7x!

Výroky:

,, Léta jsem fandou Harryho Pottera"

,, Někdy, když jsem ve stresu nebo nemocná a potřebuji všechno pustit z hlavy, tak díky HP navštívím úžasný svět, který je tak jiný..Ale postavy jsou zároveň úplně reálné a moderní - takže se mě dotýkají."

,, Týden ve škole a další ve studiu, kde zkouším scény s Danem. Zvláštní. A děsivé pro tak obrovského fanouška"

,, Fandům, kteří jsou zklamaní mým výběrem a viděli mě v novinách..Ráda bych vám řekla, že to bylo mé první focení, cítila jsem se trochu neohrabaně. A taky si uvědomte, že Luna bude ve filmu vypadat úplně jinak! Tak vás žádám..čekejte a nesuďte dokud neuvidíte film!"

O castingu: ,, Není to jako test z matiky, který se snažíte správně vyřešti. Mám k Lunině postavě blízko, tak její hraní bylo přirozené. A kdybych se příliš nervovala..byla bych hrozná!"

,, Slibuji všem fanouškům Luny, že budu zcela věrohodná, neboť ona si nezaslouží nic menšího"

O castingu: ,, Věděla jsem, že když nepůjdu, udělám chybu svého života"

,, Mí přátelé jsou úžasní - radují se se mnou, všichni jsme tak napjatí. Byl to šok objevit se v novinách"

,, Miluji Lunino blečení. A práci se všemi těmi slavnými herci, které zbožňuji a taky poznávání všech tajemství ,, natáčení"¨

V současné době moc informací o Evanně nemáme. Co ale víme je to, že Evanna byla vždy obrovský a zarytý fanoušek knih Harryho Pottera (četla je tak šestkrát sedmkrát :) ) Evanna : "Občas, když jsem ve stresu, smutná z různých věcí.... Harry Potter, to je nádherný, neskutečný svět, kde je všechno naprosto odlišné..."
¨ Když vyšla pátá kniha (2003), Harry Potter a Fénixův řád, Evanna, která byla tou dobou v nemocnici, uprosila svoji mámu, aby se mohla i ona zařadit do fronty čekajících na tuto knihu. Nakonec získala i podpis J. K. Rowlingové a byla první v řadě. Rowlingové při té příležitosti řekla, že si nikdy ve filmu nezahraje, protože její městečko Termonfeckin je příliš daleko od všeho vzrušujícího. Pak dostala od Rowlingové dopis, ve kterém stálo: Nebuď tak tvrdá na Termonfeckin, vždyť je to krásné jméno.
Při natáčení se Evanna s Rowlingovou setkala ještě mnohokrát a po jejich delším rozhovoru o ní Rowlingová mohla říct jediné - "perfektní".

Evanna se doslechla o castingu na film Harry Potter a Fénixův řád a věděla, že pokud tam nepůjde, bude toho po celý svůj život litovat.
Evanna je absolutní fanatik Harryho Pottera / mimochodem jako já =)/ a jako takový správný fanatik snila i o tom, že by si ráda zahrála ve filmu. A Lenka Střelenka byla ta pravá role pro ni. Evanna dokonce se svými kamarádkami natočily video a poslaly ho do Warner Brothers, bohužel bezúspěšně. Evanna se ovšem jako správná fanynka nevzdala a poprosila svého otce, aby ji odvezl na casting do Londýna, kde se "utkala" s dalšími dívkami. A byla to právě Evanna, která byla ze všech (15 000) dívek nejlepší, a její sen se tak splnil. A koncem února 2006 začla v Leavesdenských studiích natáčet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.