Dan : Equus je obrovský posun

31. března 2007 v 22:55 | Markéta Vlková |  *Equus*
V prvním interviev s představitelem Harryho Pottera Danielem Radcliffem od zveřejnění promo fotek k divadelní hře Equus Dan komentuje podílení se na hře a přípravu na ni. Dotýká se také témat školy a přátel.
Doposud se Daniel k celé věci nijak nevyjadřoval. "V pořádku," říká nyní se smíchem. "Equus je ironická hra. Nahá scéna je její součástí. Nemohl bych ji dělat s oblečenými kalhoty, to by byl nesmysl."
Připouští si nějaké rozpaky? "Scénu jsme mnohokrát zkoušeli. Nemám žádné zvláštní obavy. Není nic, co by mě v tomto případě mohlo zastavit. Což je právě to, co má práce vyžaduje. Klíč ke skutečnému hraní je ztráta vašich zábran, je potřeba uvolnit se a nemít strach."
"Se svým tělem jsem spokojený. Ne se vším, samozřejmě. To ale snad nikdo v mém věku... Ale chodil jsem do tělocvičny abych byl jistější. A spousta herců, které obdivuji, jako třeba Gary Oldman, vystupovali nazí." O scéně se Radcliffe poprvé dozvěděl před necelými dvěma lety. "Hrát Harryho je obtížné, bez diskuze, ale Equus je pro mě obrovký posun vpřed. Veškeré techniky jsou od filmu tak rozdílné."
Posledních osmnáct měsíců se věnoval hlasovým zkouškám. Po splnění stupně AS v angličtině, dějepisu, náboženství a filozofii si tento rok dal od školy pauzu. Nastoupit by znovu měl v září. Přiznává, že nikdy příliš na univerzitu nechtěl. Rovněž připouští, že doposud školu němel moc v oblibě. "Jsem šťastný, že během natáčení Harryho Pottera mám jen osobní konzultace."
"Když nepracuji, snažím se sám sebe motivovat. Hodně čtu, píšu, zatím jsem však nic nezveřejnil. Největší výdaje jsou v mém případě za knihy."
"Moji nejbližší přátelé, lidé, které jsem povětšinou potkal během své práce, třeba jako můj nejlepší přítel, Will Steggle, kostymér HP, mi říkají: "Ty jsi požehnaný. Nemusíš se obávat." "Vím, že jsem šťastný za všechny honoráře, za to, že mohu dělat co miluji."
Radcliffe je momentálně nezadaný, což potěší davy jeho třináctiletých fanynek, které prostřednictvím jeho webových stránek sledují každý Danielův krok. "Myslím, že lidé jsou mými přítelkyněmi šokováni a mají sklon k tomu myslet si, že jsem Petr Pan - ale já skutečně nejsem!"
Doufá, že jeho mladí fanoušci půjdou podívat se na Equus nebo by se hry pro dospělé měli vzdát?
"Nevidím žádný důvod, proč byste kvůli svlečeným lidem nebo hrubému zacházení s koňmi neměli děti na hru vzít. Ale - nechci urážet inteligenci dětí - skutečně si myslíte, že hra psychiatrického podtextu pětiletého diváka zaujme?
potternet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.