Březen 2007

HP 5 dokončen

31. března 2007 v 23:58 | Markéta Vlková |  *Jiné novinky k HP5*

HP5 dokončen
Server IMDb aktualizoval svoje stránky o filmu Harry Potter a Fénixův Řád a přepsal status filmu z in production (ve výrobě) na completed (hotový). Čekáme už jen na oficiální trailer, který by se měl objevit již brzy.
potterweb

Nová fotka z natáčení na ministerstvu

31. března 2007 v 23:57 | Markéta Vlková |  *Fotky z HP5*

Equus bez Richarda

31. března 2007 v 23:55 | Markéta Vlková |  *Equus*

Equus bez Richarda
Hra Equus, v které hraje i představitel strýčka Vernona z filmů o Harrym Potterovi, Richard Griffiths, přežívá bez tohoto skvělého herce. Equus už je na programu divadla Gielgud Theatre, avšak Griffiths vynechal pár představení kvůli chorobě.

Samozřejmě, že se to divákům nelíbí; totiž jeho zástupce, Colin Haigh nezvládá text a po celý děj se spoléhá jen na scénář ve svém notebooku.

Doufejme, že se Griffiths brzy uzdraví a návštěvníci divadla budou maximálně spokojení.

Uvítá Brodway hru Equus v roce 2008?

31. března 2007 v 23:53 | Markéta Vlková |  *Equus*

Uvítá Brodway hru Equus v roce 2008?
Už u únoru jsem vás informovala, že divadelní hra Equus, kde hlavní roli hraje Daniel Radcliffe a Richard Griffiths, by se měla přemístit i na Brodway. Nyní máme nové informace ohledně této záležitosti.

Mělo by se tak stát v roce 2008, ale v té době by se měl natáčet Princ dvojí krve a se včerejším potvrzením Dana Radcliffa, je jisté, že si i v šestém díle zahraje Harryho. Je proto možné, že se hra přesune později.
Producent David Pughes řekl: " Máme jedenáct nabídek od různých producentů - dobrých, ale také od lidí, o kterých jsem nikdy neslyšel. Daniel Radcliffe i režisérka hry Thea Sharrock jsou pro. Jde jen o to, který z nich se bude hodit do plánu. "
potterweb

oficiální prudukty ke hře již k dostání

31. března 2007 v 23:50 | Markéta Vlková |  *Equus*

Equus | oficiální prudukty ke hře již k dostáníStáhněte si formulář nahořeo a objednejte si například tričko s motivem ke hře Equus, v níž roli Alana Stranga ztvárňuje Daniel Radcliffe. Pak už jen vyplněný formulář odfaxujte, a vyčkávejte.
potternet

Billboard

31. března 2007 v 23:41 | Markéta Vlková |  *Equus*

Billboard


Tak tomu říkám pořádný Billboard na Equus :)

Fakta o Equus...

31. března 2007 v 23:36 | Markéta Vlková |  *Equus*
FAKTA o Equus......

WB vubec není nevyhrožuje, naopak o hře vedeli dopředu a Dana podporují.

Producent filmu o HP D. Heyman vyjadřuje ve všech svých rozhovorech Danovi podporu a neví, proč by tahle role měla být nejaký problém.

Dan v posledním rozhovoru pro britský nedelní The Observer řekl, že J.K.R. se moc těší na Equus a že se na nej přijde podívat.

Prvním, kdo s Danem mluvil o hře Equus a o možnosti v ní hrát byl K. Brannagh (Z. Lockhart z Komnaty), který tuto hru chtel puvodně režírovat.

Dan je herec, který hraje Harryho není to Harry a proto má plné právo hrát i jiné role. Hra Equus je o sedmnáctiletým klukovi Danovi je 17 - tak kde by mel být problém?

Negativních ohlasů nebude nijak moc (např. Jenna z danradcliffe.com i Page z danradcliffe.co uk shodně říkají, že žádný rozhořčený mail od rodičů nedostaly) to jen zase bulvár nemá o čem psát a tak z tech pár co byly udelal zase jednou aféru tam, kde žádná není.

Zamíří Equus na Broadway?

31. března 2007 v 23:31 | Markéta Vlková |  *Equus*

Zamíří Equus na Broadway?
"Equus s jedním z hlavních představitelů, Danielem Radcliffem, by po odehrání posledního představení v červnu mohla změnit působiště a zamířit na Broadway," píše The New York Post. Právě v červnu by mělo začít natáčení šestého dílu Harryho Pottera, potenciální broadwayská produkce by se pak spustila po skončení filmování Prince dvojí krve.
potternet

Další fotky

31. března 2007 v 23:27 | Markéta Vlková |  *Equus*

Autogram po "Equus"

31. března 2007 v 23:20 | Markéta Vlková |  *Equus*

Autogramy po "Equus"


Fotky z předpremiéry hry "Equus", když Dan pak po představení rozdává podpisy, už jste viděli. Dnes je tu ještě jedna fotka a to podpis Dana na divadelním programu.

Hodnocení Danielova výkonu z Daily Mail

31. března 2007 v 23:18 | Markéta Vlková |  *Equus*

Hodnocení Danielova výkonu z Daily Mail


Sedmáctiletý Daniel opravdu ohromil svým bravurním výkonem, jímž si vysloužil potlesk vstoje.
Všech 980 sedadel v divadle bylo při včerejší předpremiéře obsazeno, a nejednomu v publiku se naplnily fantazie, když se na tři čtvrtiny druhého jednání Radcliffe svlékl. Náhle nebylo žádné kašlání, žádné mumlání, lidé jen zadržovali dech při pohledu na bledého teenagera v úplném objetí s krásnou mladou dívkou. Radcliffe měl svůj herecký talent plně pod kontrolou. Pro svůj debut se připravoval 14 měsíců, každé slovo, každý svůj výstup znal perfektně zpaměti... "Radcliffe skutečně hrát umí a z včerejších ohlasů obecenstva bylo jasné, že nebude vždy pamatován jen pro ztvárnění malého čaroděje," okomentoval Daniela producent hry Pugh.
potternet

Warner Bros.: Dana podporujeme

31. března 2007 v 23:17 | Markéta Vlková |  *Equus*

Warner Bros.: Dana podporujeme


Nedávno se objevovaly zprávy (fámy), že WB jsou nějak "neveselí" z Danova účinkování ve hře "Equus", že uvažovali i tom, že se s ním jako s Harrym Potterem rozloučí.

Jenže dnes se objeviloprohlášeníod WB, kde stojí:

Daniel Radcliffe je neobyčejně talentovaný herec, stejně jako spolupracovník a přítel Warner Bros. Pictures. Spolupráce s ním na našich filmech byla úžasná, plně ho podporujeme v uměleckých volbách, které jako herec učiní.
potternet

Equus - První a pozitivní recenze na předpreiéru

31. března 2007 v 23:12 | Markéta Vlková |  *Equus*

Equus - První a pozitivní recenze na předpreiéru


( Včera jsem vám sem psala, že Dan měl večer předpreiméru hry Equus, dnes jsem našla na Potternetu tento článeček, a jak po přečtení zjistíte, Danův výkon byl dokonalý....)
Znamenité kouzlo předvedl včera večer Daniel Radcliffe; svlékl se a nechal zmizet Harryho Pottera.
Jeho herecký výkon pacienta psychiatrie v Equus byl natolik strhující, až jste dočista mohli zapomenout, že on je ten kouzelnický chlapec.
Daniel hraje Alana Stranga, který oslepuje koně, ve hře Petera Shaffera ze sedmdesátých let.
Po odhalení Strangova skrytého zla se Radcliffe a herečka Joanna Christie zcela svlékli... Radcliffeovi se velmi obratně podařilo zobrazit hněv, důvtip a energii...
Hra by mohla být vzpomínána pro nástup Radcliffea mezi britskou hereckou špičku.

Režisérka Equus o roli Dana

31. března 2007 v 23:06 | Markéta Vlková |  *Equus*

Režisérka Equus o roli DanaDnes jsme Vám přinesli informaci o předpremiéře a novou fotku ze hry Equus s Danem Radcliffem a Richardem Griffithsem. Noviny Independent pak zveřejnily nový rozhovor s režisérkou hry Theou Sharrock. V článku se mj. píše i o tom, že se očekává výdělek kolem jednoho milionu liber. Režisérka v rozhovoru mluví o náhlých odezvách na tuto novou roli Daniela Radcliffa, který se objevuje v některých scénách nahý. Více v článku!

"Jestliže chcete být herec, potřebujete být testován a nevím o lepším prověření pro tento věk, než je toto," říká Sharrock. Je připraven na tuto výzvu? "Danův nezvyklý život ho připraví na věci, kterými by se lidé nikdy nezabývali. Klid s jakým se s těmito záležitostmi potýká, je pozoruhodný a okamžitě mu to dodává sebedůvěry. Má šanci to dotáhnout daleko," říká Sharrock.

Režisérka se také vyjádřila ke kritice, která se ozývala ze všech stran. Podle ní je tato kritika nesporně temnou stránkou hry. Sama řekla, že někteří lidé se na hru půjdou podívat. A půjdou se podívat na Danielův výkon, ne Harryho Pottera, ale Daniela Radcliffa. Protože jak sama řekla, Daniel není vymyšlený chlapec, který přežil.
Na serveru ShowBizz.centrum.cz se před nějakým časem objevil také jeden článek vztahující se k nové divadelní hře, a je v něm i jedno z dalších vyjádření Dana: "Část mne samého už chce zamíchat s diváckým vnímáním mé osoby, prostě mě hodit do mixéru," řekl. "Je to opravdu vynikající hra a doufám, že lidi přinutí se zastavit a přemýšlet: možná ten herec dokáže zahrát i něco jiného než Harryho," dodává Radcliffe.
potterweb

Dan - nová fotka z Equus

31. března 2007 v 23:03 | Markéta Vlková |  *Equus*

ThisisLondon dnes publikoval krátký článek o hře Equus. A i když neobsahuje žádné nové informace, byla k němu "přiložená" následující fotka!
potterweb
Fotku najdete v pokračování, ale
UPOZORŇUJI - NIC PRO SLABÉ NÁTURY :-)))))))))))

Joanna Christie o Danovi Radcliffovi

31. března 2007 v 23:00 | Markéta Vlková |  *Equus*

Joanna Christie o Danovi Radcliffovi
Představitelka Jill Masonové v divadelní hře Equus - Joanna Christie se nedávno vyjádřila o spolupráci s Danem Radcliffem. V pokračování článku si můžete přečíst její názory.

" S Danem se cítím velmi příjemně. Máme skvělý vztah a daří se nám, což určitě pomáhá vytvořit uvolněnou atmosféru při zkouškách. Vzhledem k tomu, že budeme oba vystupovat na jevišti nazí, cítíme, že podporujeme jeden druhého - avšak naše nahota není bezdůvodná. Je krásná a pro hru důležitá. Když jsme na scéně nazí, nejsem to ani já, ani Dan - jsou to postavy...

Moje promo fotky se objevily na titulní straně indických novin. Bylo to bizardní, ale vzrušující. U Dana jsem tyto reakce očekávala, je slavný a myslím si, že v duších mnoha lidí je to stále Harry Potter. "

potterweb

WarnerBros zděšen hrou Equus

31. března 2007 v 22:58 | Markéta Vlková |  *Equus*

V nedávném rozhovoru producent divadelní hry Equus David Pugh vysvětluje, proč se organizátoři rozhodli zveřejnit fotografie Dana Radcliffa, mluví o prvním týdnu zkoušek a modlí se, aby hra měla úspěch. Jeho naděje podkopává WarnerBros, který se netají svým zděšením nad Danovou novou rolí a uvažuje dokonce o novém obsazení role Harryho Pottera.


Podle Pugha je to příběh o chlapci, který právě jedná podle svého vlastního rozhodnutí a tak se taky chce chovat po zbytek svého života. "Potřebovali jsme ukázat, že dokáže hrát taky trošku jiný styl. Proto jsme po zralé úvaze pustili do oběhu ty fotky. Chceme je lidem ukázat, aby věděli, že se jdou podívat na hru o mladém muži, ne o mladém klukovi.

Modlím se k Bohu, aby to vyšlo, protože chopit se tohohle úkolu bylo nesmírně odvážné. Nikdy neřekl, že by to nebyl schopen zahrát nahý, protože věděl, že ty scény zkrátka jsou součástí hry. Museli se do toho opřít spolu s krásnou mladou dívkou a upřímně řečeno, měl jsem z toho taky strach. Byl stydlivý a zpočátku strašně rozpačitý, ale rozhodli jsme se po prvním týdnu ho do těchhle scén prostě bez obalu hodit. Zpočátku hrál jen před pěti lidmi, ale jakmile si s Joannou po pár zkouškách zvykli, byli šťastní že mohli mít kolem sebe celou společnost."

Tato scéna každopádně není jen nějakým krátkým mihnutím, je její součástí. Dan je během hry nahý velmi dlouho. Jeho rodiče ho však velmi podporují.

Oproti tomu Warner Bros je nedávno zveřejněnými fotografiemi a odhalením, že Dan bude plných deset minut pobíhat po jevišti bez oblečení, znechucen.

"Warner Bros postavil svou reklamu na pátý film, který přijde do kin v létě, na Harryho prvním- a to velmi cudném- polibku. Teď naše hvězda provozuje sex na jevišti. Tohle nás naprosto šokovalo. Daniel je stále napsán k dalším dvěma plánovaným filmům, ale budeme pozorně sledovat ohlasy veřejnosti k této hře, až se začne hrát. Je pravda, že by bylo velmi těžké přeobsazovat jej, protože Dan je velmi slavný a zbožňovaný fanoušky. Ale jestliže se hra setká s negativními ohlasy, budeme nad tím muset zauvažovat.

Bylo nám jasné od počátku, že Harry a Daniel budou muset dospět, ale nedomluvili jsme se na žádných sexuálních scénách."

Dan : Equus je obrovský posun

31. března 2007 v 22:55 | Markéta Vlková |  *Equus*
V prvním interviev s představitelem Harryho Pottera Danielem Radcliffem od zveřejnění promo fotek k divadelní hře Equus Dan komentuje podílení se na hře a přípravu na ni. Dotýká se také témat školy a přátel.
Doposud se Daniel k celé věci nijak nevyjadřoval. "V pořádku," říká nyní se smíchem. "Equus je ironická hra. Nahá scéna je její součástí. Nemohl bych ji dělat s oblečenými kalhoty, to by byl nesmysl."
Připouští si nějaké rozpaky? "Scénu jsme mnohokrát zkoušeli. Nemám žádné zvláštní obavy. Není nic, co by mě v tomto případě mohlo zastavit. Což je právě to, co má práce vyžaduje. Klíč ke skutečnému hraní je ztráta vašich zábran, je potřeba uvolnit se a nemít strach."
"Se svým tělem jsem spokojený. Ne se vším, samozřejmě. To ale snad nikdo v mém věku... Ale chodil jsem do tělocvičny abych byl jistější. A spousta herců, které obdivuji, jako třeba Gary Oldman, vystupovali nazí." O scéně se Radcliffe poprvé dozvěděl před necelými dvěma lety. "Hrát Harryho je obtížné, bez diskuze, ale Equus je pro mě obrovký posun vpřed. Veškeré techniky jsou od filmu tak rozdílné."
Posledních osmnáct měsíců se věnoval hlasovým zkouškám. Po splnění stupně AS v angličtině, dějepisu, náboženství a filozofii si tento rok dal od školy pauzu. Nastoupit by znovu měl v září. Přiznává, že nikdy příliš na univerzitu nechtěl. Rovněž připouští, že doposud školu němel moc v oblibě. "Jsem šťastný, že během natáčení Harryho Pottera mám jen osobní konzultace."
"Když nepracuji, snažím se sám sebe motivovat. Hodně čtu, píšu, zatím jsem však nic nezveřejnil. Největší výdaje jsou v mém případě za knihy."
"Moji nejbližší přátelé, lidé, které jsem povětšinou potkal během své práce, třeba jako můj nejlepší přítel, Will Steggle, kostymér HP, mi říkají: "Ty jsi požehnaný. Nemusíš se obávat." "Vím, že jsem šťastný za všechny honoráře, za to, že mohu dělat co miluji."
Radcliffe je momentálně nezadaný, což potěší davy jeho třináctiletých fanynek, které prostřednictvím jeho webových stránek sledují každý Danielův krok. "Myslím, že lidé jsou mými přítelkyněmi šokováni a mají sklon k tomu myslet si, že jsem Petr Pan - ale já skutečně nejsem!"
Doufá, že jeho mladí fanoušci půjdou podívat se na Equus nebo by se hry pro dospělé měli vzdát?
"Nevidím žádný důvod, proč byste kvůli svlečeným lidem nebo hrubému zacházení s koňmi neměli děti na hru vzít. Ale - nechci urážet inteligenci dětí - skutečně si myslíte, že hra psychiatrického podtextu pětiletého diváka zaujme?
potternet

Kontroverzní fotky jsou tady!!!

31. března 2007 v 22:47 | Markéta Vlková |  *Equus*

Tak a máme to tady!! Po internetu se začali šířit fotky inkriminovaných scén, kde je Dan i se svojí hereckou partnerkou obnažený!

Tyto fotky rozhodně NEJSOU VHODNÉ pro děti....Fotky z předpremiéry

31. března 2007 v 22:43 | Markéta Vlková |  *Equus*
Fotky z předpremiéry - Danovo podepisování

Dnes jsme se konečně dozvěděli, jaké stanovisko má Warner Bros. vůči Danovo roli v divadelní hře Equus. Také víme, že předpremiéra této hry se konala 16. února. Z tohoto dne jsou také následující fotky, kde se Dan podepisuje fanouškům.
potterweb